top of page
Anchor 1

Tarpusavio

draudimas

Tarpusavio draudimas (angl. „peer-to-peer insurance“) yra inovatyvi draudimo rizikos valdymo paslauga, veikianti bendruomenės principu. Narių įnešamos lėšos kaupiamos bendrame fonde, o ištikus bėdai kartu sprendžiama dėl žalos atlyginimo. Prisijungti prie bendruomenės paprasta – tereikia užsiregistruoti „Ooniq“ programėlėje. 

 

„Ooniq“ nelaikoma draudimo įmone, draudimo tarpininke ar papildomos draudimo veiklos tarpininke, o tarpusavio draudimo platformoje sudaromos sutartys nelaikomos draudimo sutartimis, todėl bendrovės ir platformos veiklai nėra taikomi Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo reikalavimai. „Ooniq“ yra alternatyva tradiciniam draudimui, kur sumokėjęs įmoką nesi tikras, kokio dydžio išmoką gausi nutikus žalai, o išvengus nesėkmių visa sumokėta suma liks draudimo bendrovei.

Viskas prasidėjo labai seniai

Jau akmens amžiuje žmonės suprato, kad geriausia laikytis išvien. Šiandien įprastos draudimo paslaugos atrodo taip, lyg iš tiesų būtų tame amžiuje užstrigusios. Mes žvelgiame į ateitį, todėl pritaikėme šiuolaikines inovacijas ir sukūrėme tarpusavio draudimo platformą.

Pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie negali sau leisti įsigyti tradicinio draudimo paslaugų dėl didelių kainų, o draudimo bendrovės dažnai atsisako drausti tai, kas žmogui iš tiesų svarbu. Mes sukūrėme alternatyvą, kuri ne tik padeda žmonėms sumažinti galimus nuostolius, bet ir padeda sustiprinti pasitikėjimą savo bendraminčiais.

 

Daugelis mūsų komandos narių yra buvę tarptautinių draudimo įmonių vadovai, kurių ilgametė patirtis leidžia kurti drąsius modernius sprendimus.

 

Lietuvos banko valdyba įvertino „Ooniq“ komandos sukurtą inovaciją – esame pirmoji bendrovė, kuriai buvo leista pasinaudoti Lietuvos banko bandomąją finansinių inovacijų aplinka, o 2020 metais sėkmingai baigėme šį metus trukusį tarpusavio draudimo sprendimų bandymo etapą. Dalyvavimas Lietuvos banko bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje yra vienas esminių žingsnių kuriant pažangius finansų ir draudimo sprendimus, todėl tai buvo ypač svarbūs ir reikšmingi metai „Ooniq“ tarpusavio draudimo platformos tobulinimui. Per šį laiką realioje aplinkoje išbandėme visus svarbiausius platformos procesus ir juos dar labiau pagerinome. „Tikimės, kad tarpusavio draudimo paslaugos galėtų būti naujas, inovatyvus būdas vartotojams apsaugoti savo interesus, susijusius su jiems priklausančiu ar valdomu turtu“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas *.

Veikimo principai

Pirmiausia, mūsų komanda sukūrė sprendimą išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių naudotojams, kuris nuo tradicinio draudimo skiriasi kaip diena ir naktis:

 

  • „Ooniq“ veikla grindžiama dalijimosi ekonomikos principais – naudotojai jungiasi į bendruomenes ir padeda vieni kitiems padengti nuostolius.

 

  • Bendruomenės principu veikianti platforma įgalina naudotojus sprendimus dėl išmokų priimti patiems.

 

  • Jei nesėkmių nebūna daug, o po visų išmokų bendruomenės sąskaitoje lieka pinigų – jie grįžta. Skirtingai nei tradiciniuose draudimo produktuose, „Ooniq“ klientų sumokėtos lėšos priklauso jiems, o ne draudimo įmonei.

 

  • „Ooniq“ taisyklės yra paprastos ir suprantamos kiekvienam.

 

  • „Ooniq“ paslaugų kaina yra prieinama ir sąžininga, nes sprendimai priimami pasitelkus technologijas ir dirbtinį intelektą.

 

„Ooniq“ už paslaugas ima nedidelį mėnesinį mokestį, kuris nėra susijęs su draudimo įmokomis, todėl visiškai išvengiama interesų konflikto – „Ooniq“ platforma nėra suinteresuota neskirti išmokos, nes visi surinkti pinigai priklauso naudotojams.

Ateities perspektyvos

Ateityje žadame kurti ir kitus produktus, susijusius su geromis emocijomis ir vienijančiais pomėgiais. Pavyzdžiui, į rizikos dalijimosi bendruomenes bus kviečiami burtis motociklininkai, dviratininkai, gyvūnų augintojai ir pan. Mūsų komandos tikslas – ne tik sumažinti galimus nuostolius, bet ir padėti sustiprinti pasitikėjimą savo bendraminčiais.

„Visuomenei atvėrėme technologijomis grįstą draudimo rizikos valdymo būdą, kuris kardinaliai skiriasi nuo to, kaip pasaulis buvo įpratęs matyti draudimą. Tarpusavio draudimas skirtas žmonėms, kuriems rūpi paprastumas ir prieinama kaina. Esame įkvėpti teigiamų atsiliepimų, kuriais dalinasi mūsų klientai ir tie žmonės, kurie planuoja jais tapti, todėl ateinančiais metais nekantraujame pristatyti visuomenei dar vieną mūsų kuriamą paslaugą“, – sako „Ooniq“ vykdantysis direktorius ir sumanytojas Aleksandras Prochorovas.

 

Anot pirmaujančios pasaulinės konsultacijų bendrovės „Accenture“ atliktos apklausos, net 55 % draudimo įmonių klientų visame pasaulyje mieliau naudotųsi tarpusavio draudimu **. Tai pigesnė alternatyva pasižyminti visišku skaidrumu – būtent tokia yra „Ooniq“ platforma.

Abstract Structure

Reguliuojamas tarpusavio draudimas sieks tapti alternatyva įprastam draudimui, padidinti pasiūlą ir konkurenciją.

Abstract Structure

Lietuvos banko „smėlio dėžėje“ išbandyta pirmoji inovacija – tarpusavio draudimo platforma.

Abstract Structure

Lietuviškas startuolis paleidžia tarpusavio draudimo platformą.

bottom of page